Studia
na kierunku Sport
na kierunku Sport
Kierunek „Sport”, którego jednym z twórców był prof. dr hab. Ryszard Panfil, pierwszy założyciel Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu (obecnie Wyższa Szkoła Sportu), powstał jako alternatywa dla kierunku „Wychowanie Fizyczne” oraz “Turystyka i Rekreacja” po to, żeby dać możliwość uzyskania wykształcenia i podniesienia swoich kompetencji osobom, które chcą funkcjonować w sporcie jako trenerzy, menedżerowie, organizatorzy albo specjaliści w różnych obszarach.
Nasza nowa oferta edukacyjna ze względu na swoją specyfikę, organizację, zastosowane formy i metody, osoby nią zarządzające i ją realizujące (m.in. władze Uczelni, kadra wykładowców, eksperci, partnerzy merytoryczni) jest:
…zwieńczeniem kilku lat pracy nad:
…odpowiedzią na wyzwania, jakie stoją przed ludźmi, którzy już funkcjonują w sporcie lub zamierzają w nim funkcjonować, a związane z rozwojem i profesjonalizacją sportu, w różnych jego obszarach;
…odpowiedzą na bariery (czasowe, logistyczne, motywacyjne), które w bardzo istotnym stopniu utrudniają ludziom sportu (ze względu na weekendowy charakter pracy) efektywne studiowaniu, a często wręcz je uniemożliwiają.
Jest także zgodna z najważniejszymi trendami i koncepcjami związanymi z współczesną edukacją w Unii Europejskiej:
w tym także tymi dotyczącymi edukacji ludzi sportu:
Sylwetka kandydata:
Idealny kandydat na studia pierwszego stopnia na kierunku Sport w ramach oferty „e-studia Sport+”:
Jest nim także osoba, które nie funkcjonuje w sporcie, ale:
Sylwetka absolwenta studiów pierwszego stopnia na kierunku Sport w ramach oferty „studia Sport+”
Na sylwetkę absolwenta studiów pierwszego stopnia na kierunku Sport, realizowanych na Wydziale Sportu WSZiC, w ramach oferty „studia Sport+”, składają się 3 elementy:
1) ogólna sylwetka absolwenta – wynikająca z realizacji programu studiów w ramach przedmiotów podstawowych i kierunkowych, a także interdyscyplinarnego charakteru studiów pierwszego stopnia na kierunku Sport.
Absolwent powinien posiadać ogólną wiedzę interdyscyplinarną o sporcie wynikającą z połączenia nauk o sporcie, ale też nauk społecznych, biologicznych i ekonomicznych oraz umiejętność korzystania z niej w pracy zawodowej i życiu z zachowaniem zasad etycznych. Powinien umieć projektować, realizować i kontrolować proces trenowania sportowca i zarządzania organizacją sportową. Interdyscyplinarna wiedza i umiejętności oraz kompetencje specjalistyczne powinny umożliwiać absolwentowi aktywne uczestniczenie w procesie tworzenia miejsc pracy w sporcie oraz zatrudnienie w społecznych i publicznych instytucjach sportowych: klubach sportowych, związkach i zrzeszeniach sportowych, innych stowarzyszeniach sportowych oraz instytucjach samorządowych i państwowych odpowiedzialnych za sport. Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
2) specjalnościowa sylwetka absolwenta – wynikająca z realizacji programu poszczególnych specjalności (przedmioty specjalnościowe + praktyki/warsztaty + seminaria + projekt egzaminacyjny/egzamin dyplomowy) i uwzględniająca specyfikę danej specjalności.
Opis specjalnościowych sylwetek absolwenta znajduje się w zakładkach dotyczących poszczególnych specjalności.
3) sylwetka absolwenta związana z realizacją ścieżki samorozwojowej (obligatoryjnej) w ramach programu studiów.
Dzięki ścieżce samorozwojowej, będącej ważną częścią programu studiów, absolwent zdobędzie 6 kluczowych w XXI wieku kompetencji:
– Planowanie
– Umiejętności komunikacyjne
– Praca zespołowa
– Znajomość języka angielskiego
– Przywództwo
– Duch przedsiębiorczości.
Studia licencjackie Sport + to studia dla wszystkich tych którzy chcą zdobywać nowe kompetencje i umiejętności niezbędne do pracy na rynku sportowym. Marzysz o karierze menedżera, trenera, koordynatora? Te studia są właśnie dla Ciebie. Celem kształcenia na kierunku Sport jest wyposażenie naszych studentów w odpowiednią wiedzą i umiejętności, dzięki którym będą mogli rozwijać i profesjonalizować polski sport. Wiemy jednak, że w dzisiejszych czasach to za mało, a my chcemy, żeby absolwenci WSS byli nie tylko bardzo kompetentni, ale też efektywni – zarówno w sferze zawodowej (w sporcie i poza nim), jak i osobistej. Dlatego nasza Uczelnia oferuje kształcenie modułowe. To nowoczesna i najbardziej efektywna forma kształcenia, która pozwala na programowanie indywidualnej ścieżki kształcenia i zdobywanie takich kompetencji, które będą najlepiej służyć każdemu w karierze zawodowej.
Studia licencjackie obejmują 3 lata kształcenia w następującej formie:
1 rok – to realizacja modułów podstawowych – gdzie realizujemy wprowadzenie do zagadnień modułów specjalnościowych, a także wzbogacamy naszych studentów w wiedzę ogólną dot. sportu i nie tylko.
2 i 3 rok – to kształcenie modułowe. Każdy ze studentów będzie mógł wybrać 6 modułów – które zrealizuje podczas kolejnych dwóch lat studiów. Moduły będą składać się z przedmiotów specjalnościowych, dedykowanych specjalnie dla każdego z tych modułów. Interesujesz się zarządzaniem? Na pewno znajdziesz odpowiednią ścieżkę dla siebie. A może chciałbyś zgłębić wiedzę dot. sportu dzieci i młodzieży? Wybierając odpowiedni moduł na pewno się nie zawiedziesz.
Na naszej uczelni oferujemy następujące moduły specjalnościowe:
Analiza danych w organizacji sportowej
Projektowanie eventów sportowych
Ponadto nasza Uczelnia oferuje prowadzenie wielu warsztatów oraz wydarzeń związanych z:
– Doskonaleniem Kompetencji Miękkich
– Modelowaniem Biznesowym
– Preorientacją zawodową
Oferujemy także możliwość realizacji wielu ciekawych ofert praktyk zawodowych i współpracę w ramach różnorodnych projektów sportowych.
Jak zorganizowane są nasze studia?
Nasza Uczelnia zna bariery, które uniemożliwiają osobom pracującym w sporcie na podejmowanie procesu edukacji. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i likwidujemy te blokady.
Nasza edukacja realizowana jest w formie hybrydowej – gdzie łączymy zajęcia stacjonarne wraz z e-learningiem! Podczas zjazdów WSS, będziecie mieć szanse na realizację i uczestnictwo w interesujących warsztatach szkoleniowych, spotkaniach z praktykami sportu i biznesu oraz integrację ze studentami.
Tworząc plan zajęć braliśmy pod uwagę przede wszystkim ludzi działających w sporcie. Studia SPORT+ to jeden duży, pięciodniowy zjazd w semestrze. Ponadto 4 krótkie, jednodniowe zjazdy poniedziałkowe. Reszta materiału realizowana jest w formule edukacji online!
Nasza platforma e-learningowa zapewnia edukację na najwyższym poziomie. Szanujemy Twój czas, a jednocześnie chcemy zadbać o jakość kształcenia. U nas E-learning to nie są materiały przesyłane mailem do wszystkich studentów. Studia SPORT+ w dużej mierze opierały się będą na nowoczesnej platformie e-learningowej, na której studenci będą:
Dzięki takiej formie kształcenia możesz realizować nasz program gdzie chcesz i kiedy chcesz – kiedy masz czas i ochotę. A dostęp do wszystkich materiałów będziesz miał zawsze pod ręką – przez telefon, tablet czy komputer!
Do tego posiadamy także e-dziekanat gdzie sprawdzisz terminy, oceny czy zapłacisz ratę za studia. Chcemy byś skupił się na jakości kształcenia i rozwoju – nie na barierach organizacyjnych!
Do tego możliwość regularnych konsultacji – zarówno tradycyjne jak i online – realizowane przez naszą platformę e-learningową w formie telekonferencji!
Kształcenie indywidualne – tutoring.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób – które nie są w stanie realizować naszego programu studiów w przedstawionej formie, oferujemy także indywidualną ścieżkę kształcenia, wraz z opieką tutora – który przeprowadzi Was przez cały proces edukacyjny! Indywidualne studia umożliwiają zdobywanie nowych kwalifikacji wraz z łączeniem tego z zawodowym sportem! Dołącz do nas! Pokażemy Ci, że jesteś w stanie studiować i realizować się zawodowo w tym samym czasie!